Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć tutaj oraz w stopce na naszej stronie internetowej (Polityka plików cookie). Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Ostatnie posty

Konto Direct zakładane przez internet

Dział: Rachunki Osobiste

Wysłany: 17.02.2012 17:04

Witam,

Rachunek jest w pełni aktywowany po kilku dniach i po poprawnej weryfikacji dokumentów przez Bank. Informację, czy wniosek o otwarcie rachunku został już obsłużony uzyska Pan wysyłając zapytanie poprzez pocztę ING BankOnLine (Kontakt/Zgłoszenie problemu) lub kontaktując się z Infolinią Banku pod numerem 32 357 00 69 / 801 222 222. Dodam, iż realizując przelew na Pana rachunek, zablokowany dla księgowań, zostanie on odrzucony, a środki zwrócone zleceniodawcy.

Pozdrawiam, Iwona_S

MT 103/23

Dział: Rachunki Firmowe

Wysłany: 17.02.2012 16:02

Witam,

W przypadku klienta detalicznego (Klient Indywidualny i Przedsiębiorca) Bank nie oferuje usługi przelewu walutowego/polecenia wypłaty za granicę z opcją / możliwością dokonania wyboru przez Klienta systemu rozliczeniowego. Oznacza to, że Klient nie ma możliwości wskazania w zleceniu płatniczym rodzaju komunikatu i systemu rozliczeniowego poprzez, który zlecenie zostanie rozliczone. Dodam, iż Bank decyduje o wyborze właściwego dla danej transakcji płatniczej systemu rozliczeniowego. Donoście kodu SWITF informuję, iż SWIFT (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication – Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) jest światową siecią teletransmisji danych pomiędzy instytucjami finansowymi na całym świecie. Wymiana informacji pomiędzy Bankami za pośrednictwem sieci SWIFT jest szyfrowana i spełniającą wszystkie warunki bezpiecznego transferu środków. Natomiast celem uzyskania informacji odnoście swift 103/23 sugeruję kontakt z nadawną zlecenia.

Pozdrawiam, Iwona_S

Wykreślenie negatywnej historii BIK

Dział: Pożyczka gotówkowa

Wysłany: 17.02.2012 15:55

Witam, termin oczekiwania na odpowiedź to 14 dni.

Pozdrawiam, Asia

konto dla obcokrajowca

Wysłany: 17.02.2012 15:11

Witam,

Oddziały ING Banku Śląskiego zlokalizowane są wyłącznie na terenie Polski. W związku z czym posiadany przez Pana rachunek, nie będzie mógł być obsługiwany w ING Banku Śląskim. Zatem proszę o kontakt z dowolym oddziałem naszego Banku celem otwarcia rachunku. Dokumenty jakie będą wymagane zostały przedstawione w Komunikacie dla posiadaczy rachunków w złotych i w walutach wymienialnych http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000407 .

Pozdrawiam, Iwona_S

Visa zbliżak

Dział: Inne

Wysłany: 17.02.2012 15:03

Moja refleksja na samowolne wprowadzenie funkcjonalności zbliżeniowej jest taka: Skala wprowadzania tych kart sugeruje, że jest ono wymuszone przez Visa i Mastercard i regulują to zapewne tajne umowy z bankami. Opór przed wporwadzaniem limitów jest zapewne podyktowany również uporczywą chęcią zaistnienia na rynku płatności niskich kwot, które były zarezerwowane w zasadzie dla gotówki. Banki wychodzą z założenia, że krzykacze będą na początku się pienić, ale w końcu stracą parę bez przerwy odbijając się od muru odpowiedzi na ich zażalenia w postaci standardowych i do bólu oklepanych formułek w stylu: "Zastosowano w nich technologię bezpiecznego szyfrowania oraz ochronę przeciwdziałającą przypadkowym transakcjom. Dla zwiększenia bezpieczeństwa... bla bla bla"

Z końcem lutego mi również kończy się ważność karty bez tego dobrodziejstwa. Mam jeszcze  kredytówkę ważną do końca 2013, ale ona również mimo  posiadania chipa jest na podpis w niektórych terminalach. Czy nie można zrobić z tym porządku i wymusić na agentach rozliczenioowych przejście na PIN? Tu pojawi się zapewne odpowiedź, że znacząca większość terminali wymaga już PINu. Żadna to pociecha dla okradzionego.

Jest jeszcze inny problem: Jeżdżę metrem do pracy i druga karta zbliżeniowa oprócz WKM powoduje konieczność wyjęcia jej przed otwarciem bramki. 

Wysłany: 17.02.2012 14:59

Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Jak długo czeka się na deyzje o wykreśleniu?

opłata za kartę - dłuższe okresy

Dział: Karty płatnicze do rachunku

Wysłany: 17.02.2012 14:42

Witam,

Obecnie limit zwalniający z opłaty za kartę płatniczą wynosi 100zł w danym cyklu rozliczeniowym (czyli od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca). Dodam, iż aktualnie nie posiadamy informacji, by ustalenia te miały uledz zmianie. Jednakże jeśli oczywiście Bank podejmie taką decycję, Klienci zostaną o tym fakcie w stosownym czasie poinformowani.

Pozdrawam, Iwona_S

opłata za kartę - dłuższe okresy

Dział: Karty płatnicze do rachunku

Wysłany: 17.02.2012 13:41

Tego typu propozycja z pewnością będzie rozważona i pomysł wyląduje w koszu z prostej przyczyny. 6 x min. 100 nie równa się 600 Jeżeli już to może bliżej 900. W kontekście obniżenia opłat interchange raczej bardziej prawdopodobne, że min kwota wzrośnie do 200 lub zostanie wprowadzony limit 6 miesięczny ale odpowiednio wyższy.

Antek edytował(a) ten post: 17.02.2012 13:42

Logowanie do serwisu on-line

Wysłany: 17.02.2012 13:24

Witam, wpisując hasło proszę o zweryfikowanie poprawności wprowadzanego identyfikatora jak również znaków z hasła zwracając szczególna uwagę na wielkość liter. Wskazówki dotyczące rozwiązania problemów z logowaniem do usługi znajdują się także na naszej stronie internetowej.Piąta, rozpoznana przez system, błędna próba logowania do usługi ING BankOnLine spowoduje zablokowanie usługi.

Pozdrawiam, Asia

Wysłany: 17.02.2012 12:15

A jakiś komunikat sie wyświetla czy co sie dzieje?

Dostępność produktu - żarty w b-k

Dział: bankujesz-zyskujesz

Wysłany: 17.02.2012 11:37

Witam, opisany na forum przypadek został już zgłoszony osobom odpowiedzialnym. Staramy się ustalić, czy system powiadomień działa prawidłowo. Jeżeli analiza wykaże usterki to zostaną one niezwłocznie usunięte.

Pozdrawiam, Asia

Wysłany: 17.02.2012 11:04

Po działaniu zgodnie z tymi instrukjcami nadal nie mogę się zalogować. Myślałem, że może pomyliłem się przy wprowadzaniu hasła podczas aktywacji ale to mało prawdopodobne skoro trzeba je było powtórzyć a inne kombinacje, które wypróbowałem też nie działają. W takiej sytuacji najlepiej udać się do oddziału?

Problem z zalogowaniem się na stronę

Wysłany: 17.02.2012 10:51

U mnie działa. Spróbuj na innej przeglądarce może.

cena w Bankujesz-Kupujesz

Wysłany: 17.02.2012 10:23

Witam, sugerowana cena detaliczna zestawu Campus ORSK: czapka + szalik podana w Programie, odpowiada najniższej cenie rynkowej, bez uwzględnienia dodatkowych kosztów wysyłki.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że w sklepie internetowym Dostawcy ( www.planetoutdoor.pl) ta sama sugerowana cena wynosi 89zł brutto.

Kupując produkt w bankujesz-kupujesz Klient ponosi łączny koszt w wysokości 62,53 zł (z uwzględnieniem opłaty dystrybucyjnej). Korzystając z najniższej oferty rynkowej 59,00 zł i ponosząc koszt dostawy w wysokości 14,64 za taki sam zestaw trzeba zapłacić 73,64 zł więc oferta Programu jest nadal korzystniejsza.

Odnośnie nart: Dziękujemy za sygnał dotyczący cen nart Atomic Cloud. Weryfikujemy sygnał z dystrybutorem produktów marki Atomic.

Dokładamy wszelkich starań, aby ceny dla Klientów ING Banku Śląskiego były jak najbardziej korzystne.

Pozdrawiam, Asia

Wysłany: 17.02.2012 09:05

Witam, forum nie jest kanałem reklamacyjnym i nie pozwala na pełną weryfikację sprawy. W związku z tym informacja jako sugestia została przekazana do właściwej jednostki. W przypadku chęci otrzymania informacji na temat stanowiska Banku w tej sprawie w formie pisemnej - należy złożyć reklamację.

Pozdrawiam, Asia

Wysłany: 17.02.2012 08:56

Witam, zgodnie z powyższą informacją, aby złożyć wniosek zapraszam z dokumentem tożsamości do najbliższej placówki Banku.

Pozdrawiam, Asia

OKO Direct

Dział: OKO

Wysłany: 17.02.2012 08:50

A to ciekawe. Mimo iź w PL od 2002 roku nie ma obowiązku posiadania konta firmowego to ING przymusza jednak do jego zakładania.

Aż z ciekawości sprawdzę co na to konkurencja. 

Dostępność produktu - żarty w b-k

Wysłany: 16.02.2012 23:16

Kpina w biały dzień.

Wysłany: 16.02.2012 23:14

jakiś dowód na to? pismo? kopia? skan? ciagle są informacje przekazywane i ZERO ODZEWU

Wyraź swoje zdanie - współtwórz nowy system ING BankOnLine

Wysłany: 16.02.2012 23:11

Zróbcie TERAZ ankiete, z linkiem na stronie głównej. Kopara wam opadnie i szczęka wyleci jak zobaczycie wyniki. TRAGEDIA.

Visa zbliżak

Wysłany: 16.02.2012 23:08

Także będe składał pisno do rzecznika. Proponuje tak żrobić KAŻDEMU który jest nie zadowolony z postawy banku odnośnie narzucania kart zbliżeniowych. Co ciekawe w Niemczech dopiero zaczynają je wprowadzać. Jeśli zostaną zasypani skargami bank dostanie nieźle po kieszeni jak znajdą niezgodne zapisy... wtedy będzie tylko głuchy bulgot słychać topiącego sie banku/

Wysłany: 16.02.2012 19:38

Proszę jeszcze o odpowiedź czy mam złozyć wniosek w oddziale banku gdzie brałam kredyt czy kierować pismo do odziału restrukturyzacji??

Dziękuję za odpowiedz

blokada na rachunku

Dział: Karty kredytowe

Wysłany: 16.02.2012 19:33

Bank daje 8 dni, w tym przypadku, serwisowi internetowemu na rozliczenie się z dokonanej transakcji. Kiedy transakcja się rozliczy i blokada zostanie zwolniona zależy od tegoż właśnie serwisu. Jeśli po 8 dniach on z transakcji się nie rozliczy, ING kwotę blokady zwolni, co nie znaczy, że do rozliczenia transakcji nawet po tym czasie nie dojdzie.

Założenie konta w oddziale a Moja Karta

Wysłany: 16.02.2012 17:45

Witam,

Drugą już Moją Kartę ING może Pan zamówić w wygodny sposób poprzez usługę ING BankOnLine. Lub też po otrzymaniu zamówionej karty i jej aktywowaniu, dokona Pan zmiany jej wizerunku na własny również za pośrednictwem usługi internetowej. Nadmienię, iż w każdym przypadku należy kartę aktywować, gdyż wyłącznie dokonując płatności w danym cyklu rozliczeniowym na łaczną kwotę co najmniej 100zł, jest Pan zwolniony z miesięcznej opłaty 7zł. Jednakże za pierwsze zamówienia Mojej Karty ING (lub za pierwszą zamianę na Moją Kartę ING) dla Klientów do 26 roku życia, Bank nie pobiera opłaty 15zł.

Wysłany: 16.02.2012 17:39

Witam,

Celem wykreślenia z Biura Informacji Kredytowej konieczne jest złożenie wniosku w oddziale Banku.

Pozdrawiam, Iwona_S