Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć tutaj oraz w stopce na naszej stronie internetowej (Polityka plików cookie). Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Ostatnie posty

OKO - kilka pytań

Dział: OKO

Wysłany: 29.06.2011 10:31

Nie jest.

Przelew i przewalutowanie

Dział: Pomoc techniczna

Wysłany: 29.06.2011 08:23

Dziekuje za odpowiedz.

Mam jescze pytania dotyczace rachunkow walutowych.

Posiadam ROR w walucie EUR oraz OKO EUR. Chcialem dokonac przelewu wlasnego z ROR na OKO. W przelewach wlasnych jest rubryka "przelew wlasy walutowy/z przewalutowaniem". Czy przelew z rachunku w EUR na rachunek w EUR tego samego klienta odbywa sie zatem z przewalutowaniem EUR->PLN-EUR (co byloby bardzo niekorzysnte) czy tez bezposrednio w EUR (tzn jak wysle 1000 EUR z ROR to pojawi sie 1000 EUR na OKO, analogicznie jak ROR i OKO w zlotowkach). Czy za taki przelew wewnetrzny jest pobierana oplata (tzn jest traktowany jako przelew wlasny czy przelew sepa?) Dodam ze przy probie wyslania przelewu system wysyla haslo jednorazowe na telefon, co zugeruje ze przelew jednak nie jest traktowany jako przelew wlasny.

Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Wysłany: 29.06.2011 06:26

Witam

Usługa Autodealingu może być założona wyłącznie w oddziale banku. Nie istnieje możliwość określenia z góry jaka różnica kursowa będzie miała miejsce dla danej transakcji ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników np. kwoty itp.

Pozdrawiam

Magda O

OKO - kilka pytań

Wysłany: 29.06.2011 05:02

Ok, a to nie jest tak, że jak na direkcie każę zamknąć kartę, to oni naliczają te 7 złotych za kartę, gdzieś tam potajemnie i jak za np. 10 lat będę likwidował konto to mi to podliczą ??

Kiedyś, jak wyszła reklama z Konradem, że internetowi wszystko mają za zero, poszedłem do banku, bo po co mam płacić 8 zł, dowiedziałem się, że wszystko za darmo, tylko karta musi być obowiązkowo i kosztuke 7 zł miesięcznie. Czyli wychodzi na to samo.

limity kart-transakcje na odległość

Dział: Karty płatnicze do rachunku

Wysłany: 29.06.2011 02:02

Czy są to transakcje typu płatność za bilet lotniczy za pomocą karty (nawet w przypadku płatności obcą walutą)? Czym są karty przedpłacone?

OKO - kilka pytań

Wysłany: 28.06.2011 21:44

1) Zamknięcie konta jest bezpłatne. Ale możesz je przekształcić bezpłatnie na Direct i zamknąć kartę.

2) do OKO nie ma karty

3) między 1 a 15-stym odsetki są liczone od kwoty 3000 PLN, a od 15 od kwoty 4000 PLN

4) to co opisałeś jest możłiwe - dużo ludzi tak robi.

Bonus za dopłaty - co to?

Wysłany: 28.06.2011 19:49

Witam,

Odsetki promocyjne w wysokości 1,75% w skali roku oczywiście w takim przypadku nie zostaną naliczone. Natomiast odsetki standardowe są naliczane jak dotychczas tj., każdego ostatniego dnia danego miesiąca, w związku z tym te odsetki zostaną wypłacone.

Pozdrawiam,

Paulina

W ing jest cenzura!

Dział: Inne

Wysłany: 28.06.2011 19:39

Witam

Dziękujemy Panu za wyrażenie swojej opini i uwag, natomiast technologia bezstykowa to niewątpliwie wygodny sposób dokonywania płatności. Jednak w przypadku korzystania z technologii, przy której do dokonania płatności wystarczy jedynie zbliżenie słusznie rodzą się pytania o bezpieczeństwo takich transakcji, tym bardziej, że nie wymagają one dodatkowego potwierdzania podpisem czy kodem PIN.
W zamyśle twórców systemu płatności PayPass, właściciel takiej karty nie wypuszcza jej z rąk. Sam dokonuje transakcji, zbliżając kartę do czytnika. Aby transakcja mogła dojść do skutku, konieczne jest zbliżenie karty na odległość maksymalnie pięciu centymetrów. Taka odległość sprawia, że szansa na przypadkowe odczytanie karty przez czytnik jest naprawdę niewielka. Aby z karty pobrano pieniądze wcześniej w terminalu przyjmującym płatność musi zostać wpisana kwota płatności.
Warto pamiętać o tym, że brak konieczności potwierdzania transakcji do kwoty 50 zł sprawia, że w przypadku zgubienia karty, jej znalazca będzie mógł nią zapłacić do kwoty wyznaczonego limitu.

Pozdrawiam

Bonus za dopłaty - co to?

Wysłany: 28.06.2011 19:38

Witam, mam pytanie odnośnie naliczania odsetek w promocji.

Załóżmy, że nie dotrzymam umowy i kwota na OKO w następnym roku będzie niższa niż 27.05.

Na pewno nie zostaną naliczone promocyjne odsetki, ale czy zwyczajne też nie? Czy w momencie nie dopełnienia warunków będzie tak jakbym w ogóle nie zaznaczyła opcji, że chcę uczestniczyć w promocji?

Visa zbliżak

Wysłany: 28.06.2011 19:01

Witam,

W odpowiedzi na Pana zapytanie, uprzejmie informuję, iż fakt związany z autoryzacją transakcji kartą (pin/podpis) i ustawieniami terminala, nie jest zależny od Banku, ponieważ Bank nie jest właścicielem terminala. Zapewniam Pana jednak, iż, podczas dokonywania transakcji karta chipową, zdecydowana większość autoryzacji transakcji odbywa się na podstawie wprowadzenia pinu do karty.

Karty zbliżeniowe są tak samo bezpieczne jak standardowe karty. Zastosowano w nich technologię bezpiecznego szyfrowania oraz ochronę przeciwdziałającą przypadkowym transakcjom. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, płatności o większej wartości będą jak już to zostało wspomniane wyżej, wymagały kodu PIN lub podpisu na potwierdzeniu transakcji. Jeśli zajdzie potrzeba zablokowania transakcji zbliżeniowych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pośrednictwem usługi ING Bank OnLine, dokonać zmiany limitu transakcji bezgotówkowych na kwotę 0 zł, (przy czym należy pamiętać, iż wówczas nie zostanie zrealizowana żadna transakcja bezgotówkowa). W każdej chwili ponownie można, przywrócić limity transakcji bezgotówkowych.

Dodam, iż w przypadku karty wirtualnej ochroną ubezpieczeniową objęte jest nieuprawnione użycie karty, która została skradziona lub zrabowana posiadaczowi lub użytkownikowi karty skutkiem, czego osoba nieuprawniona weszła w posiadanie danych niezbędnych do dokonania operacji przy użyciu takiej karty tj, numeru karty, daty ważności karty, poufnego, trzycyfrowego kodu identyfikacyjnego, generowanego dla każdej karty wirtualnej indywidualnie (kod CVV2). W odniesieniu do innych kart ochroną ubezpieczeniową objęte jest użycie karty także na skutek innych zdarzeń (np. zgubienie). Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty obejmuje równowartość w złotych 150 euro za wszystkie zdarzenia ubezpieczeniowe związane z utratą karty, zaistniałe w okresie udzielanej przez PZU SA ochrony ubezpieczeniowej. Suma ubezpieczenia stanowi górną granicę odpowiedzialności PZU SA. Do przeliczenia euro na złote stosuje się średni kurs euro ogłaszany przez NBP z dnia dokonania zgłoszenia Bankowi faktu utraty karty.

Pozdrawiam

Trzecia sesja

Dział: Wolne wnioski/sugestie/komunikaty

Wysłany: 28.06.2011 18:31

O 13:25 to środki idą już na trzecią sesję Elixiru. Zamknięcie wejścia w KIR na II sesję jest o 13:30, więc żaden bank w praktyce nie czeka aż tak długo z wysłaniem detalicznych przelewów na II sesję, tym bardziej że cena przelewów jest wtedy najwyższa.

Trzecia sesja

Wysłany: 28.06.2011 18:15

Witam,

Dziękuję za odpowiedź, dziwnym trafem o godz 18 z minutami środki znalazły się na koncie :)

naprawdę dziwne, bo skoro nowe zasady księgowania sesji weszły 04.04.2011 to dopiero dziś pierwszy raz załapałem się na księgowanie III sesji, tak czy inaczej może zbyt prędko wyciągnąłem wnioski, tak czy inaczej idąc za ciosem, powinny się zaksięgować o 17:30 z minutami więc ograniczam się do sugestii usprawnienia systemu i póki co zobaczymy co dalej...

pieniądze wychodzące od żony z konta księgowane były w II elixisrze, według jej banku o godzinie 13:25 więc hipotetycznie KIR powinien umozliwić ING księgowanie o 15:00 (informacje dot. sesji ze strony ING, chyba że sesja o 15:00 została wycofana/zamieniona na 17:30-dużo lepsze rozwiązanie) - teoria, rozumiem też, że wina może leżeć gdzieś pośrodku. Reasumując, jestem miło zaskoczony

pozdrawiam

jachuka edytował(a) ten post: 28.06.2011 18:16

Wysłany: 28.06.2011 18:05

Dzieki za odpowiedz, nie wiesz czy mozna zalozyc usluge przez HaloSlaski? Niestety nie moge znalezc zadnego info na stronie ING. W najblizszym czasie nie mam mozliwosci pojawienia sie w oddziale. Jezeli chodi o moje drugie pytanie, tzn jaki "rabat" mozna wynegocjowac dla 10 kE (lub wiecej) to bede wdzieczny za wszelkie informacje jesli ktos ma doswiadczenie.

Pozdrawiam

Pin odrzucony

Dział: Rachunki Osobiste

Wysłany: 28.06.2011 17:29

agnieszka2512 napisał(a):

Witam, też miewam podobne problemy. Ostatnio niestety coraz częściej. Albo nie mogę zalogować się na stronie banku, więc tym samym zrobić przelewów czy sprawdzić salda, albo nie mogę wypłacić pieniędzy z bankomatu czy też zapłacić kartą. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zdarzyło się też, że korzystając  z płatności kartą, transakcja zostaje odrzucona a blokada niestety założona podwójnie. Pieniądze wracają na moje konto po ok. ośmiu dniach a przez ten czas są w dyspozycji banku. Na szczęście narazie blokowały się stosunkowo niewielkie kwoty, ale boję sie pomyśleć co będzie w sytuacji gdy moje zakupy będą większe?? zostanę bez środków do życia przez ponad tydzień, tylko dlatego że w systemie coś nie funkcjonuje tak jak powinno?? Coraz częściej myślę o zmianie banku, bo co to za bank, który w przypadku nałożenia podwójnej blokady na konto gdy zgłaszam problem, udaję się od oddziału mając przy sobie dowód odmowy z terminala płatniczego, to słyszę odpowiedź - kwota na pewno zostanie odblokowana - proszę czekać 8 dni. A czy nie można tego problemu rozwiązać na miejscu?

W przypadku blokad na podwójną kwotę transakcji kartowej, które powstały w wyniku awarii systemu banku, blokady są znoszone automatycznie przez bank najpóźniej kolejnego dnia roboczego po dniu wystąpienia awarii. W przypadku gdy niesłuszna blokada powstaje wskutek nieprawidłowego działania np. terminala w sklepie, klient powinien skontaktowac się z bankiem w celu usunięcia takiej blokady. Podstawą do jej wcześniejszego zdjęcia są informacje w systemie banku i potwierdzenie z terminala kartowego.

Wysłany: 28.06.2011 17:26

Tak, usługa Autodealingu jest wciąż dostępna. Możesz ją założyć w każdym oddziale, w ING BankOnLine nie uruchomisz. Korzystam z niej, negocjować kurs możesz tylko od kwoty >2000EUR. Im większa kwota tym lepszy kurs. Najlepiej jak założysz Autodealing i sam zobaczysz. Możesz zrobić tak,że wpiszesz jakąś kwotę np.10000EUR i zobaczysz jaki kurs przy tej kwocie system Ci zaproponuje a jaki przy kwocie np. o połowę niższej.

Visa zbliżak

Wysłany: 28.06.2011 16:48

Coś Pani z banku nie miała dzisiaj czasu odpowiedzieć ...A  może wyjaśni także przy okazji temat ubezpieczenia karty? Co będzie kiedy ją ukradną i zdążą podjąć pieniądze zanim się zorientujemy?Proszę o konkretną odpowiedź.Czy podrobiony podpis może być podstawą do wypłaty z polisy ubezpieczenia karty?Czy we wszystkich kasach siedzą grafolodzy?POPRZEDNIA WERSJA KARTY NIE MIAŁA TYCH WAD.

Trzecia sesja

Wysłany: 28.06.2011 16:45

Witam

Dziękuję za przekazane uwagi.

Proszę przemyśleć decyzję dotyczącą rezygnacji z konta w naszym Banku, ponieważ Bank ceni sobie współpracę z Panem.

Pozdrawiam

Agnieszka_M

W ing jest cenzura!

Wysłany: 28.06.2011 16:35

Wszystkich zainteresowanych tematem kart zbliżeniowych odsyłam do tematu :VISA ZBLIŻAK.Chodzi o możliwość pobrania naszych pieniędzy bez naszej wiedzy w przypadku kradzieży karty.

Przelew zagraniczny do USA / Chin

Dział: Rachunki Firmowe

Wysłany: 28.06.2011 16:21

Witam

Celem wskazania Panu wlaściwej oplaty za realizację przelewów zarganicznych, proszę o podanie nazwy rachunku z któego będzie Pan wysyłał płatność (Konto z Lwem Direct dla Przedsiębiorców, ZYSK, ZYSK+, Rachunek ProBIZNES lub Rachunek ING Direct Bisiness).

Pozdrawim

Agnieszka_M

Trzecia sesja

Wysłany: 28.06.2011 16:19

Miłosz_G napisał(a):

Chciałem sprostować - w zakresie sesji przychodzących podana informacja dotyczyła stanu do 04.04.2011 r. Od dziś harmonogram przedstawua się następująco:

Przelewy otrzymane w PLN z innych banków na rachunki klientów detalicznych (Klient Indywidualny i Małe Firmy)
    -dyspozycje otrzymane w ramach I sesji ELIXIR księgowane są w dniu rozliczenia sesji tj. po godzinie: 11:00
    -dyspozycje otrzymane w ramach II sesji ELIXIR księgowane są w dniu rozliczenia sesji tj. po godzinie: 15:00
    -dyspozycje otrzymane w ramach III sesji ELIXIR księgowane są w  dniu rozliczenia sesji tj. po godzinie: 17:30

szkoda że dalej nijak ma się to do rzeczywistości, jeszcze mi się nie trafiło aby środki wysyłane na konto osobiste w ING rzeczywiście trafiły na nie tego samego dnia (nie wysyłałem nigdy przed I sesja tj. przed ósmą) zazwyczaj trafiają tam dopiero dnia następnego o godzinie 8 rano - co moim zdaniem jest ciut "złodziejską" praktyką i szcerze powiedziawszy nie spotkałem się z tym wcześniej w żadnym innym banku.... korzystam z konta od ponad roku i do tej pory byłem zadowolony (choć dziwiło mnie że uznania wynagrodzenia zawsze wpływały mi później niż innym kolegom z pracy) dziś akurat pilnie potrzebowałem pieniędzy, które żona przelała mi z innego banku w godzinach porannych na moje konto osobiste w ING i dlatego zacząłem drążyć temat, dałbym sobie uciąć rękę że w normalnie funkcjonującym banku powinny do mnie trafić jeszcze tego samego dnia a tu zdziwienie, jest po godzinie 15:00 na koncie ani śladu księgowania :(

pieniążki pojawią się pewnie jutro punkt punkt 8:01.... pozostawiam takie praktyki bez komentarza, szkod, że bank z taką renomą jawnie oszukuje swoich klientów, przeytrzymując ich pieniądze... jak już napisałem, byłem zadowolonym klientem banku do dzisiaj ale zmieniłem zdanie i zamknę konto jak tylko wpłyną mi wspomniane środki..

Płatności online z konta firmowego

Dział: Rachunki Firmowe

Wysłany: 28.06.2011 13:20

Witam,

Celem wyjaśnienia sytuacji proponuję złożyć reklamację w tej sprawie:

- telefonicznie pod numerem 32 357 00 62/800 163 012

- korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej: https://ssl.ingbank.pl/u235//navi/119400/template/proposition%2Cforms%2Cform_20_f1.wm/ingbankmode/true

- wysyłając wiadomość za pośrednictwem usługi ING BankOnLine (Kontakt/Zgłoszenie problemu)

- lub w Oddziale Banku.

Pozdrawiam, Iwona_S

Pytanie o możliwość limitu

Dział: Limit zadłużenia

Wysłany: 28.06.2011 12:46

Witam

W przypadku gdy dochody nie wpływają na rachunek w ING Banku Śląskim należy przedstawić dokumenty potwierdzające źródło dodchdów. W przypadku umowy o prace jest to zaświadczenie o zarobach na druku bankowym. Taki druk można pobrać ze strony ING Banku Śląskiego lub w Oddziale Banku.

Pozdrawiam

Magda

Limit

Dział: Limit zadłużenia

Wysłany: 28.06.2011 12:40

Witam

Aby wziąść dochody z umowy o prace na czas określony wymogiem jest aby umowa była zawarta na conajmniej 12 misiecy do przodu. Umowa o limit jest podpisywana na okres minimum 12 miesięcy i wówczas muszą być zapewnione dochody.

Pozdrawiam

Magda

Aktywacja Online Problem.

Dział: Rachunki Osobiste

Wysłany: 28.06.2011 10:52

Witam,

Celem szczegółowego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji proponuję kontakt ze Specjalista HelpLine pod numerem Infolinii 801 601 607 lub 32 357 00 10.

Pozdrawiam, Aga

Visa zbliżak

Wysłany: 28.06.2011 08:53

Tak niestety jest. Od ponad roku używam wydaną do konta kartę mastercard z czipem.  Ostatnio po raz pierwszy przy tej karcie zostałem poproszony o autoryzację transakcji podpisem. Z tego co widziałem to wszyscy klienci byli traktowani tak samo bez względu na rodzaj karty. Co najciekawsze był to nieduży market pod szyldem TESCO.