Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć tutaj oraz w stopce na naszej stronie internetowej (Polityka plików cookie). Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Ostatnie posty

OKO Direct

Dział: OKO

Wysłany: 29.07.2011 17:51

Witam,

Odsetki na Otwartym Koncie Oszczędnościowym są naliczane dziennie, czyli każdego dnia przez pierwszy tydzień będą naliczane od kwoty 10 000zł, przez następne dwa tygodnie od kwoty 5 000zł i przez ostatnie dni z kwoty 2 000zł. Jednak kapitalizacja takich odsetek jest miesięczna, czyli odsetki są dopisywane do rachunku ostatniego dnia danego miesiąca.

Termin rozliczenia operacji dokonanych kartą płatniczą jest zależny od danego punktu, w którym dokonuje Pan takich transakcji. Nie może on jednak przekroczyć 8 dni kalendarzowych. W związku z tym, aby miał Pan pewność, iż dokonane transakcje kartą płatniczą rozliczą się w danym cyklu rozliczeniowym proponuje dokonywać je do 20-tego danego miesiąca.

Pozdrawiam,

Paulina

Visa zbliżak

Dział: Inne

Wysłany: 29.07.2011 11:50

Witam, w odpowiedzi na dyskusje informuję, iż podpisując umowę o kartę, klient akceptuje regulamin, który mówi o tym, iż każdy posiadacz karty ma obowiązek chronić ją przed kradzieżą i zgubieniem, a jeżeli dojdzie do kradzieży, zgubienia lub podejrzenia dokonania transakcji nieuprawnionej ma obowiązek zastrzec taką kartę. Po otrzymania zgłoszenia klienta o utracie/kradzieży i dokonaniu zastrzeżenia karty, Bank przejmuje odpowiedzialność za ewentualne nieuprawnione transakcje dokonane przed zastrzeżeniem od kwoty 150 EUR, a po zastrzeżeniu bez względu na kwotę. Pozdrawiam.

ps. VISA Electron wydawana przez ING Bank Śląski, miała możliwość bycia akceptowaną za pomocą podpisu, obecnie tej karty nie ma w ofercie

Wirtualna Visa a płatności

Wysłany: 29.07.2011 10:18

Witam, podstawową funkcjonalnościa karty wirtualnej, sa płatności na odległość(w tym przez internet). Kod CVV\CV2 służy właśnie do autoryzacji tychże transakcji, zatem jego brak w aplikacji z której Pan korzysta jest conajmniej zaskakujący. Aby sprawdzić jaki może byc powód odrzucenia transakcjiw  tymże sklepie, sugeruje skontaktowac się z obsługa kart dzwoniąc pod nr: 32 3570012(24h/7).  

OKO Direct

Dział: OKO

Wysłany: 29.07.2011 00:08

Dziękuję za odpowiedź !

Chciałbym uściślić kilka kwestii:

<Kapitalizacja odsetek na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Direct jest miesięczna, więc odsetki dopisywane są na rachunku ostatniego dnia danego miesiąca.  Oczywiście można dowolnie korzystać ze środków zgromadzonych na rachunku bez utraty odsetek.>

Czy jeżeli w danym okresie na koncie będzie np. 10.000 przez tydzień, 5.000 przez następne np. 2 tygodnie i powiedzmy 2000 przez pozostałe dni tygodnia - to wykazane odsetki po upływie miesiąca uwzględnią tę dynamikę (dlatego pytałem o kapitalizację dzienną jako najbardziej logiczną). Jak rozumiem odsetki są WYKAZYWANE(dopisywane) po miesiącu, ok, ale de fakto kumulacja następuje codziennie uwzględniając "stan zastany" ulokowanych pieniędzy, który może zmieniać się nawet codziennie. Mam nadzieję, że jasno to wyraziłem :)

<Księgowania operacji dokonanych kartą mogą potrwać do 8 dni w związku, z czym są różnice pomiędzy saldem dostępnym a bieżącym. Można wtedy korzystać z kwoty, która widnieje jako saldo dostępne. Opłaty za kartę można uniknąć, jeśli na rachunku rozliczą się transakcje bezgotówkowe dokonane daną kartą płatniczą na łączną kwotę 100zł w danym cyklu rozliczeniowym.>

To niby jasne, ale w moim poprzednim banku transakcje kartą były księgowane niemal zawsze następnego dnia - czemu tak długo? Niedawno miałem pierwsze operacje w ING i księgowanie zajęło 2 doby - niby nieźle, ale to była PUMA i Marks&Spencer w mojej macierzystej Gdyni... W sumie chodzi mi tu o sytuację operacji pod koniec okresu, gdy przy takich obsunięciach czasowych np. należy mi się zwolnienie z opłaty za kartę a system tego nie widzi i może wygenerować opłatę. Rozumiem, że reklamacja zapewne wyjaśniłaby sprawę korzystnie, ale po co tracić czas na takie rzeczy....

Pozdrawiam

Darek 

Visa zbliżak

Wysłany: 28.07.2011 22:56

JA ZWARIUJĘ !!! Czy naprawdę trudno zrozumieć łatwe pytanie??? Po co mi karta z której można pobrać pieniądze na podpis , po co mi karta zbliżeniowa z której można pobrać pieniądze nawet bez podpisu? Po co mi wasze zabezpieczenia w kontekście tego co napisałem wcześniej?? W życiu mam dużo ważniejsze sprawy niż pilnowanie waszej karty!!!Czy jak Pani zgubi klucz od domu to jest to samo gdyby zgubiła Pani klucz z wygrawerowanym adresem zamiszkania?I co z tego że będzie to SUPERSKOMPLIKOWANY  klucz?Co będzie jeżeli ukradnie go złodziej ?Prościej już nie potrafię .Pozdrawiam.

p.s.VISA ELEKTRON nie miała możliwości pobrania pieniędzy bez znajomości PINu.

Powiadomienia o wpłatach na e-mail.

Dział: Wolne wnioski/sugestie/komunikaty

Wysłany: 28.07.2011 19:41

Witam,

Dziękuję za cenną sugestię.

Pozdrawiam,

Gosia_S

Miłosz_G edytował(a) ten post: 02.08.2011 11:59

Opoznione powiadomienie sms

Dział: Serwis SMS

Wysłany: 28.07.2011 18:50

Witam,

Bank wysyła powiadomienia SMS w godzinach od 7.00 do 20.00 od poniedziałku do piątku, w sobotę od 7.00 do 15.00, niezwłocznie po zaistnieniu zdarzenia. Wyjątek stanowią powiadomienia dotyczące transakcji kartowych, które wysyłane są całą dobę, 7 dni w tygodniu niezwłocznie po dokonaniu transakcji.

Wskazane godziny są orientacyjne i mogą wystąpić niewielkie odchylenia wynikające z funkcjonowania systemów informatycznych Banku, w tym także krótkie przerwy techniczne niezbędne dla przeprowadzania okresowej konserwacji (w weekendy w godzinach znikomej aktywności użytkowników).

W celu uzyskania szczegółowych informacji, proponuję zgłoszenie reklamacji. Aby zgłosić sprawę do wyjaśnienia w trybie reklamacyjnym wystarczy wybrać jednen ze sposobów kontaktu z Bankiem, który został wymieniony przez użytkownika Iwonę_S

Pozdrawiam,

Gosia_S

Miłosz_G edytował(a) ten post: 02.08.2011 12:04

Harmonogram spłaty kredytu

Wysłany: 28.07.2011 17:22

Witam

Z uwagi na fakt, iż usługa jest na bieżąco udoskonalana, bardzo dziękujemy za przekazane sugestie, które zostaną przekazane do jednostki zajmującej się modernizacją usługi ING BankOnLine. Dodam również, że jest już stworzony post dostępny na stronie http://forum.ingbank.pl/forum/inne-1/topic/system-ing-bankonline-sugestie-oraz-uwagi, na którym jest możliwość przekazywania wszystkich swoich uwag dotyczących systemu ING BankOnLine.

Pozdrawiam

Przelew PL do USA

Dział: Rachunki Osobiste

Wysłany: 28.07.2011 14:34

Witam!

Jest to uzależnione od sposobu składania takiej dyspozycji. Koszt takiego przelewu wykonywany w oddziale ING Banku Śląskiego to 0,25% kwoty przelewu (min. 50 zł, max. 200zł). Natomiast koszt przelewu dokonywany za pośrednictwem usługi ING BankOnLine to standardowo 40 zł.

Pozdrawiam,

Jagoda

Wypłata gotówki.

Wysłany: 28.07.2011 14:30

Witam!

Udzielenie pełnomocnictwa nadesłane drogą korespondencyjną powinno zawierać:

-        dane osobowe oraz inne dane dotyczące posiadacza i pełnomocnika (imię i nazwisko, adres

-        zamieszkania, PESEL, NIP, rodzaj oraz seria i numer dokumentu tożsamości określonego

-        w komunikacie, obywatelstwo, status dewizowy, data i miejsce urodzenia, nazwisko

-        rodowe matki, numer telefonu);

-        numer rachunku;

-        zakres pełnomocnictwa;

-        miejsce udzielenia pełnomocnictwa;

-        podpis posiadacza rachunku zgodny ze złożonym w Banku wzorem podpisu;

-        uwierzytelniony notarialnie wzór podpisu pełnomocnika, chyba że pełnomocnik złoży wzór podpisu w obecności pracownika Banku lub pracownika placówki partnerskiej.

Pozdrawiam,

Jagoda

Przelew zagraniczny przychodzący

Wysłany: 28.07.2011 14:23

Witam!

W przypadku przyjęcia przelewu z zagranicy na konto w ING Banku Śląskim środki zostaną przewalutowane po kursie kupna z dnia księgowania ich na rachunku. Informacje na temat przelewów można uzyskać np. na stronie internetowej http://www.ingbank.pl/indywidualni/bankowosc-elektroniczna/ing-bankonline/zlecenia-walutowe, telefonicznie na infolinii 801 222 222 (telefony stacjonarne) oraz 32 357 00 69 (telefony stacjonarne i komórkowe), w oddziale oraz zachęcam do dalszego korzystania z forum.

Pozdrawiam,

Jagoda

Harmonogram spłaty kredytu

Wysłany: 28.07.2011 10:48

....i cisza..... Wakacje chyba :)

Przelew wzorcowy

Wysłany: 28.07.2011 10:46

Chodzi mi o coś więcej niż zapamiętanie danych odbiorcy + rachunek. Tak jak pisałem czasem potrzebny jest tytuł płatności, którego nie ma sensu wpisywać za każdym razem z ręki. Lista odbiorców nie daje takiej możliwości :(

Tak jak pisałem  walidacja pól Tytuł płatności, Kwota oraz Data realizacji przy zapisie/modyfikacji wzorca jest zbędna. Mała zmiana i interfejs robi się naprawdę fajny (patrz inne banki)

Pozdrawiam 

Kod BIC

Wysłany: 28.07.2011 09:30

Użyj kodu: INGBPLPWXXX

Maestro przedpłacona - podarunek

Wysłany: 28.07.2011 08:33

1. Rozumiem, że kupujący kartę podpisuje jakąś umowę, a darując kartę innej osobie powinien zrobić cesję. Czy tak to wyglada?

2. OK! Czyli w przelewie wpisuję 26-cyfrowy nr rachunku przypisany do karty prepaid i adresuję: ING Bank Śląski, Sokolska 4, Katowice. Tak?

3. OK!

4. W Tabeli Opłat i Prowizji jest punkt 2.7. Przelew środków w całości lub w części z rachunku karty w trakcie ważności karty w systemie bankowości elektronicznej; podpunkt a) na rachunek Klienta w ING Banku Śląskim - 0 zł. Z tego by wynikało, że można zrobić przelew do klienta ING. Dowolnego klienta ING, czy klienta posiadającego ROR i jednocześnie właściciela karty prepaid?

5. Czy, posiadając ROR w ING i kartę przedpłaconą, oba produkty widoczne są po zalogowaniu do systemu ING? Czy do każdego produktu jest inny login i hasło?

Dziękuję za odpowiedzi.

3-D Secure

Dział: Karty płatnicze do rachunku

Wysłany: 28.07.2011 08:10

Witam,

dziekuję za przesłane sugestie, ponieważ dzięki nim możemy na bieżąco podwyższać, jakość naszych produktów i usług. Data wdrożenia takiej modyfikacji dotyczącej kart debetowych wydawanych przez ING Bank Śląski S.A jeszcze nie jest znana, o tym również już informowaliśmy na łamach Forum, jednakże w przypadku jej wprowadzenia Klienci zostaną poinformowani stosownym listem. Do czasu wprowadzenia wspomnianej modyfikacji transakcji na odległość, w tym internetowych, można dokonywać za pomocą wirtualnej karty Visa, kart kredytowych,debetowych oraz kart typu charge.

Pozdrawiam

Dorota_L edytował(a) ten post: 28.07.2011 10:24

Wypłata gotówki.

Wysłany: 28.07.2011 01:45

A gdzie mogę uzyskać wzór takiego pełnomocnictwa?

PayPal: K@rta wirtualna ING VISA czy rachunek bankowy (Direct) ?

Dział: Nowy użytkownik

Wysłany: 28.07.2011 00:54

Jacek_R napisał(a):

(...) W przypadku konta direct należałoby każdorazowo realizować przelew na PayPal (...)

Pozdrawiam,

Jacek

Witam,

Dziękuję za odpowiedź! Czyli tu chodzi tylko o to, aby uwierzytalnić konto paypal za pomocą konta direct. Wątpliwości rozwiane, PP nie ma dostępu do konta, więc nie ma sensu zakładać kolejnego. A przelew to ja już w razie potrzeby sobie zrealizuję, tym bardziej, że PP ma polski oddział, a więc przelewy są krajowe (Danske Bank A/S S.A. Oddział w Polsce), a nie zagraniczne (-:

Biłem się z myślami bo chciałem to zrealizować w jak najtańszy, bezpieczny dla mnie sposób, a nie byłem pewien kilku rzeczy. Rozwiał Pan moje wątpliwości, dzięki temu nie będę tracił 10 zł rocznie za wirtu@lną, która nie jest niezbędna.

Pozdrawiam!

Powiadomienia o wpłatach na e-mail.

Wysłany: 27.07.2011 22:23

Fajną opcję wprowadziło Inteligo, a mianowicie przesyłanie powiadomień (wiele wersji do wyboru) na...GG. Usługa całkowiecie bezpłatne, może ING też taką nowinkę wprowadzi.... ?  ;)

Darmowe wypłaty z bankomatów za granica.

Wysłany: 27.07.2011 22:21

Ja także o to wnioskuję. Sam osobiście podczas wyjazdu poza PL przelewam środki do Aliora lub Deutsche Banku, gdzie mają darmowe bankomaty także za granicą, a po co? Lepiej jakbym nie musiał tego robić i miał na koncie ING.

Opoznione powiadomienie sms

Dział: Serwis SMS

Wysłany: 27.07.2011 22:17

Z tego co napisał SlawekCh ma telefon w Orange, ja mam w innej sieci i jest to samo więc obciążenia sieci bym wykluczył.

Kod BIC

Wysłany: 27.07.2011 22:16

Dowiedz się w tym banku o co chodzi. Kod BIC jest taki jaki jest.

Konto walutowe

Dział: Karty płatnicze do rachunku

Wysłany: 27.07.2011 22:11

Uważam, że karty powinny być wysyłane listem priorytetowym. Takie niedogodności strasznie irytują, mimo że głównym winowajcą jest Poczta Polska. Pozdrawiam.

Kod BIC

Wysłany: 27.07.2011 20:02

Chodzi o to, ze nie moge zrobic przelewu on-line z banku za granica do banku w Polsce bo mi wyskakuje komunikat ze musi byc 11 znakow.

Kod BIC

Wysłany: 27.07.2011 19:04

Kod BIC ING to INGBPLPW.  Dlaczego niby ma mieć 11 znaków??? Ma tyle co ma.