Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć tutaj oraz w stopce na naszej stronie internetowej (Polityka plików cookie). Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Ostatnie posty

przelew internetowy - zagraniczny

Dział: Rachunki Osobiste

Wysłany: 05.05.2011 15:07

Ja mam taką uwagę natury ogólnej. Bardzo się cieszę i doceniam to, że jest w ofercie Sorbnet dla kwot poniżej 1m, choć w dobie funkcjonowania BlueCash oraz zamierzeń KIR na przyszły rok (pełny on-line) jego cena jest nieco za wysoka. Natomiast sposób jego zlecania jest moim zdaniem dla banku nieco ryzykowny.

Trafi się w końcu jakiś świr i powiedzmy będzie sobie wpisywał to słowo kluczowe Sorbnet, a następnie reklamował opłatę za przelew (bo kto mu zakaże wpisywać słowo Sorbnet w opisie przelewu). Jeśli bank reklamacji nie uzna, a klient zdecyduje się na spór przed sądem cywilnym, moim skromnym zdaniem szanse banku będę zbliżone do zera.

MarekZ edytował(a) ten post: 05.05.2011 15:09

Wysłany: 05.05.2011 08:23

Witam,

Przelew pilny realizowany, jako przelew krajowy można zrealizować wpisując w 4 linijce pola Tytułem słowo SORBNET. Dodam, iż za realizację przelewu w trybie pilnym jest pobierana dodatkowa opłata w wysokości 10zł (jeżeli przelew jest powyżej 10000000zł) lub 35 zł (jeżeli przelew jest poniżej 10000000zł).

Przelew pilny realizowany, jako przelew zagraniczny można zrealizować wybierając datę waluty Dzisiaj. Wówczas przelew zostanie zrealizowany w trybie pilnym. Dodam, iż za realizację tego przelewu zostanie pobrana dodatkowa opłata z wysokości 50zł niezależna od kosztów realizacji zlecenia walutowego czy też przelewu europejskiego.

Pozdrawiam, Aga

zamknięcie karty - konto firmowe DIRECT dla małych firm

Dział: Karty płatnicze do rachunku

Wysłany: 04.05.2011 15:54

dziękuję bardzo za pomoc, zaraz się tam udaję :)

Wysłany: 04.05.2011 15:20

Witam,

Po danych, które Pan podał najbliższy Oddział znajduję się w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 85 i Al. Jerozolimskie 32. W przypadku dodatkowych pytań , proszę o kontakt z Infolinią pod nr. telefonu 032 357 00 69.

Pozdrawiam

Wysłany: 04.05.2011 14:33

witam, ja dziękuję za odpowiedź. A jeszcze jedno pytanie, nie działa zakładka "Oddziały i bankomaty" a szukam najbliższego oddziału w Warszawie w okolicach Rotundy, rondo dmowskiego. Bardzo proszę o szybką pomoc gdzie Państwa znajde.

Pozdrawiam,

Adam

eLokata z dzienną kapitalizacją odsetek

Dział: Lokaty

Wysłany: 04.05.2011 14:21

Witam

Uprzejmie informuję, iż w przypadku zamknięcia e-lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek przed terminem jej zapadalności, odsetki zostają naliczone do dnia poprzedzającego jej zamknięcie.

Pozdrawiam

Joanna

Wysłany: 04.05.2011 12:41

Witam, jak wybrać opcję pilnego przelewu w systemie internetowym? Pzdr RK

Beznadziejny,niepraktyczny,nieprzejrzysty interfejs

Wysłany: 04.05.2011 11:46

Stary interface też nie był rewelacyjny ale do ogarnięcia ten zaś to koszmar i porażka. Ale bank ma to gdzieś. Przy okazji zmian nie wprowadził tez salda po każdej transakcji a o to prosili klienci juz od dawna. Dlatego tez nie przelewam tutaj mojej pencji.  Już rozgladam się za innym bankiem. 

Przyznanie Pożyczki

Dział: Pożyczka gotówkowa

Wysłany: 04.05.2011 11:26

Witam,

Gdy klient ma regularne wpływy na rachunek 6 miesięcy ze źródeł akceptowalnych przez Bank, wówczas jest możliwość zawnioskowania o produkt kredytowy na podstawie oświadczenia o dochodach.

Standartowo, gdy klient wnioskuje o pożyczkę gotówkową to pożyczkę klient powinien spłacić najpóźniej miesiąc przed końcem umowy.

Pozdrawiam,

Karta Wirtualna Visa - Pytania

Dział: Inne

Wysłany: 04.05.2011 10:39

Witam,

Karta wirtualna z oferty Naszego Banku, traktowana jest jako karta kredytowa.

Pozdrawiam

Wysłany: 04.05.2011 10:36

Witam,

Owszem, w każdym dowolnym Oddziale Banku może Pan, złożyć dyspozycję zamknięcia karty. Proponuję skorzystać z opcji umówienia się z Doradcą z poziomu strony internetowej Naszego Banku w zakładce Kontakt-umów się na spotkanie z Doradcą przez Internet, w ten sposób może Pan również sprawdzić, do którego Oddziału ma Pan najbliżej.

Pozdrawiam

Pożyczka gotówkowa-umowa o pracę

Dział: Pożyczka gotówkowa

Wysłany: 04.05.2011 10:18

Witam,

Standartowo, gdy klient wnioskuje o pożyczkę gotówkową to pożyczkę klient powinien spłacić najpóźniej miesiąc przed końcem umowy. Zatem była by możliwość rozłożenia spłaty pożyczki gotówkowej na okres 5 miesięcy.

Pozdrawiam,

Wypłata z konta na prawo jazdy?

Wysłany: 04.05.2011 10:01

Witam,

Wypłata środków w oddziale Banku może odbyć się po przedstawieniu dowód osobistego niemieckiego. Dodam, iż jeżeli w dowodzie osobisty nie ma adresu zamieszkania, wymagany będzie drugi dokument potwierdzający taki adres.

Wówczas Doradca w oddziale Banku będzie mógł dokonać aktualizacji Pana danych oraz przyjąć dyspozycję wypłaty środków.

W przypadku składania dyspozycji wypłaty środków na podstawie prawa jazdy będzie wymagana dodatkowa identyfikacja osoby składające dyspozycję.

Pozdrawiam, Aga

Odradzam rachunek firmowy w ING

Dział: Rachunki Firmowe

Wysłany: 04.05.2011 09:51

Witam,

Dziękuję za zgłoszenie sprawy w trybie reklamacyjnym. Zapewniam, że tego rodzaju sygnały ze strony Klientów są wnikliwie analizowane i pozwalają nam stale doskonalić procesy oraz usługi świadczone przez Bank.

Jednocześnie w imieniu zarówno swoim jak i Banku przepraszam za zaistniałe trudności. Mam jednak nadzieję, że mimo tego nasza współpraca będzie przebiegała pomyślnie.

Pozdrawiam, Asia

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Dział: Kredyt hipoteczny

Wysłany: 04.05.2011 09:49

Rozważamy wprowadzenie również takiej możliwości.

Antoni_K edytował(a) ten post: 04.05.2011 10:43

Przesyłanie pieniędzy z Polski do Norwegii

Wysłany: 04.05.2011 09:20

Witam,

W ING Banku Śląskim można korzystać z rachunków prowadzonych w EUR, USD, GBP oraz PLN. Niestety w ofercie rachunków bieżących nie mamy rachunków prowadzonych w koronach norweskich.

Dodam, iż w przypadku, kiedy będzie Pan chciał wypłacić środki za granica naszego kraju będzie pobrana prowizja w wysokości 3% kwoty wypłaty. Nadmienię również, iż waluta rozliczeniową Transakcji zagranicznych dokonywanych kartą Maestro/ Maestro zbliżeniową/ Visa/ Visa zbliżeniowa/ Debit MasterCard jest euro (EUR). Transakcje dokonywane w innej walucie niż EUR zostaną przeliczone na EUR z zastosowaniem kursu obowiązującego w systemie MasterCard/Visa w dniu przeliczenia transakcji.

Pozdrawiam, Aga

Karta Wirtualna Visa - Pytania

Dział: Inne

Wysłany: 04.05.2011 09:14

Witam!

Mam pytanie - czy ta karta wirtualna jest widoczna dla sprzedawcy jako karta kredytowa czy jako karta debetwa? Potrzebuję zarezerwować hotel i niestety nie chcą zaakceptować mojej VISY Electron która pozwala na zakupy w Internecie twierdząc (słusznie z resztą), że nie jest to karta kredytowa. 

Wysłany: 04.05.2011 08:41

Czy w każdej placówce można złożyć dyspozycję zamknięcia karty? Otrzymałem umowę poprzez kuriera i nie wiem jaki oddział Banku jest dla mnie przypisany (jesli w ogóle jakiś jest), stąd to pytanie.

Gdzie sprawdzić %?

Dział: OKO

Wysłany: 04.05.2011 08:35

Witam,

Po spełnieniu warunków do otrzymania podwyższonego oprocentowania naliczane jest ono po zakończonym kwartale za cały okres. Wypłata odsetek bonusowych następuje do piątego dnia roboczego miesiąca następującego po danym kwartale kalendarzowym.

Pozdrawiam

Magda

Wysłany: 04.05.2011 03:40

Witam,

Do każdego rachunku bieżącego Bank wydaje kartę obligatoryjnie. Jeżeli nie chce Pan korzystać z karty, to oczywiście może Pan złożyć dyspozycję zamknięcia karty w oddziale Banku, natomiast ze względów technicznych jest to możliwe dopiero kolejnego dnia roboczego po zamówieniu. Dyspozycja zamknięcia karty nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Ze swojej strony zachęcam jednak do korzystania z karty, ponieważ jest to bardzo wygodny środek płatniczy, a jak Pan słusznie zauważył, aktywnie z niej korzystając, można ją posiadać bezpłatnie :) .

Pozdrawiam,

Kasia

Opłata za kartę zastrzeżoną

Wysłany: 04.05.2011 03:36

Witam,

Opłata, o której informuje Tomasz_K jest zgodna z Tabelą Opłat i Prowizji Banku. Karta została zastrzeżona w trakcie trwania cyklu rozliczeniowego karty. Cykl rozliczeniowy rozpoczyna się 29 dnia miesiąca i kończy 28 dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego. W związku z powyższym opłata za zastrzeżoną kartę zostanie pobrana na zakończenie cyklu bieżącego ( w dniu 28 maja), natomiast kolejne opłaty nie będą już pobierane.

W przypadku, jeżeli w bieżącym cyklu rozliczeniowym zostanie obciążony rachunek, do którego zastrzeżona karta została wydana, transakcją bezgotówkową w kwocie minimum 100zł, wówczas opłata prowizyjna zostanie anulowana.

Pozdrawiam,

Kasia

Początki

Wysłany: 03.05.2011 23:23

No bez przesady. Oczywiście, że nie płacisz.

eLokata z dzienną kapitalizacją odsetek

Dział: Lokaty

Wysłany: 03.05.2011 22:14

Czy zamykając lokatę z dzienna kapitalizacją przed upływem terminu przepadna mi zgromadzone odsetki?

Początki

Wysłany: 03.05.2011 20:53

mam jeszcze pytanie, czy płacę cos za kuriera ktory mi dostarczy umowe??

Początki

Wysłany: 03.05.2011 20:44

Dziekuję! Bardzo mi Pani pomogła.