Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć tutaj oraz w stopce na naszej stronie internetowej (Polityka plików cookie). Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Parę pytań

Konto Osobiste

Wysłany: 19.06.2011 19:51

Witam

Dziś założyłem sobie Konto Direct z Lwem.

I teraz mam parę pytań:

1. W rejestracji przez internet w 1 kroku wybrałem Rodzaj konta - Konto Direct (nie było z dopiskiem z Lwem, nie ma tej opcji po prostu to wybrania.) Czy moje konto będzie otware na Konto Direct z Lwem ?

2. W kroku 3 wybrałem kartę VISA zbliżeniowa, czym ona się rózni od Debit MasterCard ? , nie ubezpieczyłem karty, nie wybrałem dodatkowego rachunku.

Czy wszystko okej zrobiłem i mogę już tylko oczekiwać na kuriera ?

Za korzystanie z karty się nie płaci ? tylko za prowadzenie rachunku 5 zł, jeśli nie zrobie obrotu na 100 zł  tak ?

Pozdrawiam

Wysłany: 19.06.2011 22:26

1) to nie ma w zasadzie żdnej różnicy - chodzi o to samo bezpłatne konto. Obecnie konto nazywa sie Direct, wcześniej górowała nazwa  Konto z Lwem Direct, ale jak mówiłem, o to samo konto chodzi.

2)W zasadzie funkcjonalność obu kart jest podobna, może poza tym, że transakcje zbliżeniowe poszczególnymi kartami są możliwe trochę w nnych sklepach.

MasterCard:

paypass.pl/#/restauracje-kawiarnie

VISA:

visa.pl/pl/karty_dla_ciebie/platnosci_zblizeniowe/gdzie_mozna_placic_zblizeniowa.aspx

Ale jeśłi chodzi o wypłaty i zwykłe płatności, to generalnie działaja podobnie.

Róznica jest w wydawcy katy - tu VIsa International a tam Master Card

Nie musisz ubezpieczać karty, jeśłi nie chcesz. Z ustawy bankowej wynika, że odpowiadasz za nieuprawnione transakcje kartą do 150 Euro, a więc powyżej i tak bank. Ubezpieczenie zwalnia Cie w ogóle z tej odpowiedzialności i wszystko (w odpowiednich warunkach) pokrywa bank, plus kradzież gotówki wypłaconej z bankomatu itp.

Policz, czy opłaca Ci sie takie wykupienie ubezpieczenia - możesz zrobic o potem w dowolnej chcili przez internetowy system ING BankOnLine.

Nie musisz zakładac tez dodatkowych kont. Mozesz założyc potem internetowo od ręki przez system ING BankOnLine - sa one oprocentowane i mozesz tam przlelewac nadwyzki finansowe, gdyz wykłe konto Dorecyt nie jest oprocentowane

3) Konto direct jest gratis, a karta kosztuje 7 PLN, jesli nie wykonasz 100 PLN płatnosci pomiedzy 29 dniem a 28 kolejnego miesiaca - w tzw okresie rozliczeniowym - prowizje sa pobierane zawsze 28 dnia miesiaca

To tak na szybko..Pytaj, jakby coś...

Wysłany: 21.06.2011 10:15

Ile czasu trzeba czekać na kuriera ?

Wysłany: 21.06.2011 14:44

Najwyżej do tygodnia, praktycznie rzecz biorąc, tyle, że weź pod uwagę, iż czwartek, 23 czerca to dzień wolny od pracy.

Po podpisaniu umowy i oodaniu jej kureierowi czekaj takż ok tygodnia na dotarcie tej umowy do Banku i weryfikację tej umowy. Wtedy konto będzie aktywne w pełni i można z niego korzystać. Wcze śniej na nie nic nie wpłacaj, bo nie dotrze.

W ciągu 14 dni otrzymasz też zamówioną kartę.

Pamiętaj, by po aktywacji karty i nadaniu PINu, pierwszej transakcji dokonać z użyciem PINu w bankomacie ING, gdyż w przeciwny razie zdarzają sie potem probley z PINem, gdyż w obcych bankomatacjh może się on dobrze nie   "zapisać" na chipie, tak twierdzi Bank.

Wysłany: 21.06.2011 15:18

ppp222 napisał(a):

Pamiętaj, by po aktywacji karty i nadaniu PINu, pierwszej transakcji dokonać z użyciem PINu w bankomacie ING, gdyż w przeciwny razie zdarzają sie potem probley z PINem, gdyż w obcych bankomatacjh może się on dobrze nie   "zapisać" na chipie, tak twierdzi Bank.

Ale jak mam zrobić transakcje w bankomacie jak tam będe miał 0 zł ?

Czy np jeśli sprzedam coś na allegro i dostane kaskę to udać się do bankomatu i będzie wszystko okej ?

Wysłany: 21.06.2011 17:06

Możesz też wykonać operację w bankomacie polegającą na sprawdzeniu salda rachunku. 

Wysłany: 22.06.2011 19:42

Założyłem konto onnline, ale nie otrzymałem na powitanie 300 punktów w programie bankujesz-kupujesz.

Wysłany: 30.06.2011 22:32

ziomek456 napisał(a):

Założyłem konto onnline, ale nie otrzymałem na powitanie 300 punktów w programie bankujesz-kupujesz.

Ponawiam pytanie

Kurier u mnie był 22 czerwca i podpisałem umowę oraz zabrał drugą umowę do banku. Kiedy mam się spodziewać jakiejś informacji, że wszystko jest ok i kiedy dostanę kartę by móc w pełni korzystać z konta bankowego ?

Wysłany: 30.06.2011 22:40

Możliwe, że już jest konto aktywne, a karta tak do 2 tyg od wizyty kuriera zazwyczaj.

Troche z opóźnieniem dzwonią też z Banku na powitanie:)

Zerknij np. do danych odobowych klienta w serwisie internetowym - jeśłi je widzisz to znaczy ze konto zweryfikowane i jest ok.

Możliwe ze w zakładce karty zobaczysz juz wydaną karte, nieaktywną:)

Wysłany: 01.07.2011 14:23

ppp222 napisał(a):

Możliwe, że już jest konto aktywne, a karta tak do 2 tyg od wizyty kuriera zazwyczaj.

Troche z opóźnieniem dzwonią też z Banku na powitanie:)

Zerknij np. do danych odobowych klienta w serwisie internetowym - jeśłi je widzisz to znaczy ze konto zweryfikowane i jest ok.

Możliwe ze w zakładce karty zobaczysz juz wydaną karte, nieaktywną:)

Dane osobowe są wpisane w serwisie internetowym tak jak i karta, obok piszę karta nieaktywna.

No nic pozostało mi tylko czekać na kartę i w pełni korzystać z konta

Pozdrawiam